دوبله فارسی دانلود دوبله فارسی فیلم جاسمین غمگین Blue Jasmine 2013
1 0

جاسمین غمگین یا یاسمن پژمرده یا یاسمن آبی، فیلمی درام به نویسندگی و کارگردانی وودی آلن است. جاسمین غمگین ستایش منتقدان را برانگیخت. آن‌ها عملکرد کیت بلانشت را در این فیلم ستودند. منتقدان این فیلم را با نمایشنامهٔ اتوبوسی به نام هوس از تنسی ویلیامز مقایسه می‌کنند. مشکلات بی پایان زندگی و خستگی باعث می شود تا جاسمین به شهر سان فرانسیسکو مسافرت کند تا به خواهرش که در آن شهر زندگی می کند ملحق شود اما…

ستارگان:
Cate Blanchett Cate Blanchett (Jasmine)
Joy Carlin Joy Carlin (Woman on Plane)
Richard Conti Richard Conti (Woman's Husband)
Glen Caspillo Glen Caspillo (Cab Driver)
Alec Baldwin Alec Baldwin (Hal)
Charlie Tahan Charlie Tahan (Young Danny)
Annie McNamara Annie McNamara (Jasmine's Friend Nora)
vip
دوبله فارسی فیلم یاسمن آبی گویندگان: مریم سیکارودی، مهدی پهلوان، علی عابدی، ستاره فخر آور، ماهان جبلی، سومر افق و …
شخصیت چند لایه جاسمین به زیبایی ترسیم شده است. اگرچه او در فیلم شخصیتی منفی به آن مفهوم رایجش نیست، اما به اطرافیانش آسیب می زند، گاهی از سر جهالت و گاهی به خاطر سطحی بودن شخصیتش. اما اغلب می شود محزون بودن او در درون را دید. هر از گاهی دچار هجوم ترس می شود و شبیه زنی در حال غرق شدن است که می کوشد خود را نجات دهد. تصویر دروغینی که از خود به دیگران نشان می دهد نازک و شکستنی است و در زیر آن زنی غمگین و ناامید قرار دارد.
کارگردان اطراف کیت بلانشت را با چند بازیگر مکمل خبره پر کرده است. سالی هاکینز مثل همیشه نقش را با شایستگی بازی کرده و مثل کیت بلانشت او هم در فیلم با لهجه آمریکایی حرف می زند. پیتر سارزگارد نقش خواستگار بالقوه جاسمین را بازی می کند که از گذشته او بی خبر است. الک بالدوین نقش کارگزار بورس جا افتاده که کارهای خلاف قانون و بی تفاوتی اش زمینه ساز سقوطش می شود را به راحتی ایفا کرده است. یکی از غافل گیری های فیلم بازی اندرو دایس کلی است. این کمدین جنجالی در اولین حضور سینمایی اش در زمانی بیش از یک دهه، حضور خوبی به عنوان یکی از دو نیمه استنلی ارائه داده است.
تغییر ساختاری ای که وودی آلن در نمایش نامه تنسی ویلیامز داده به یاد ماندنی ترین وجه آن یعنی کشمکش بین بلانش و استنلی را کم رنگ کرده است. وودی آلن شخصیت استنلی را دو تکه کرده و هر یک را به یک بازیگر محول کرده که این باعث شده تنش و رابطه دو طرفه آن ها از بین برود و بار خط روایی داستان صرفا بر دوش بلانش یا در این فیلم همان جاسمین بیفتد. فیلم جاسمین غمگین Blue Jasmine 2013 تلاش کرده مرحله از دست رفتن تعادل عقلی در جاسمین را جستجو کند. نتیجه آن یک کاوش شخصیت بازی محور از کار درآمده که بیشتر می شود از جان کاساویتز فقید انتظار داشت تا از وودی آلنی که هنوز بین ما زنده و حاضر است. - منتقد: جیمز برادینلی - امتیاز ۷.۵ از ۱۰ (۳ از ۴)
تاریخ انتشار: 25 تیر ,1398
تبلیغات
نکات مهم
دیدن موارد زیر به شما پیشنهاد می‌شود
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
این فیلم/سریال چه طور بود؟x